دوره حضوری آموزش تابلوخوانی پیشرفته و بازار خوانی در مشهد

دوره جامع آموزش تابلوخوانی پیشرفته در مشهد

(آموزش تابلوخوانی بازار + رفتارشناسی معامله‌گران)

دوره آموزش تابلوخوانی پیشرفته در مشهد توسط آکادمی پارسیان بورس برای اولین بار در مشهد برگزار می‌گردد. دوره جامع “تابلوخوانی پیشرفته” در قالب ۱۶ ساعت آموزش تخصصی و کاربردی به علاقه‌مندان به ورود به حوزه‌ی نوسانگیری و معامله‌گری در بازار بورس ارائه می‌گردد و تاکنون بیش از ۳۰۰ دانشجو در این دوره شرکت کرده‌اند و قدم در مسیر معامله‌گری حرفه‌ای در بازار بورس نهاده‌اند و طبق نظرسنجی پایان‌دوره ۹۸% دانشجویان رضایت کامل از شرکت در این دوره داشته‌اند.

آموزش تابلوخوانی پیشرفته در مشهد | آموزش بورس در مشهد | آموزش تحلیل تکنیکال | پارسیان بورس
آموزش تابلوخوانی پیشرفته در مشهد

تابلوخوانی چیست؟

در بازار سرمایه، تحلیل بنیادی (فاندامنتال) و تحلیل تکنیکال بسیار شناخته شده هستند اما برای کسب سودهای بزرگ در بازه زمانی کوتاه، دانستن این دو تحلیل به تنهایی مکفی نمی‌باشد و ما نیاز به علم تابلوخوانی داریم.

در علم تابلوخوانی ما رفتارهای خریداران و فروشندگاه را بر اساس تمام پارامترهای موجود در تابلوی معاملات (سایت Tsetmc) مورد آنالیز و بررسی قرار می‌دهیم و به دنبال جریان ورود و خروج پول هوشمند هستیم آن هم در سایه سار شناسایی بازیگران بازار.

صندلی چرخداری را در نظر بگیرید که تحلیلگر بنیادی راجب این صندلی کلی اطلاعات و گزارشات عالی به ما داده است و از دید او، این صندلی به راحتی می‌تواند روی سطح مسطح حرکت کند. حالا نوبت تحلیل‌گر تکنیکال است و او بر اساس مسیری که صندلی در آن قرار دارد، سطح فوق را صاف و بدون هیچ مشکلی معرفی کرده و از دید اون صندلی به راحتی می‌تواند حرکت کند.

آیا صندلی می‌تواند به خودی خود حرکت کند؟؟؟ مطمئنا جواب “خیر” است.

صندلی برای حرکت بروی سطح مسطح، نیازمند یک نیرو است!!

در بازار سرمایه هم این موضوع صدق می‌کند. یعنی حتی اگر سهمی دارای بنیاد و تکنیکال خوبی باشد، تا به آن نیرو وارد نشود، توان حرکت کردن نخواهد داشت و به ما سودی نخواهد بخشید.

در بازار سرمایه، این نیرو همان پول است. پس شناسایی جریان پول، دنبال کردن آن و هم مسیر شدن با آن عامل کسب سودآوری ما است.

برای این مهم ما باید بتوانیم داده‌های تابلوی معاملات را بخوانیم و آن‌ها را رمزگشایی کنیم.

به این علم تحلیلی، “تابلوخوانی” می‌گویند.

 

چرا به این دوره می‌گوییم تابلوخوانی پیشرفته؟

ما در آکادمی پارسیان بورس تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم که بصورت کاملاً نکته‌ای و کاربردی همراه با ذکر مثال‌های تحلیلی از لایو و روز بازار، شما را با علم تابلوی معاملات آشنا کنیم.

شایان ذکر است که ما به گونه‌ای این دوره آموزشی را برگزار می‌کنیم که حتی با تغییرات زمانی کلیت بازار و در هر شرایط و فصلی از سال، باز هم شما خواهید توانست تحلیل‌های تابلوی معاملات خود را کالیبره و بر اساس متد روز ، آپدیت کنید؛ آن هم بدون کمک هیچ فردی. برای همین این دوره سطح کاملاً پیشرفته از علم تابلوخوانی می‌باشد.

 

در دوره تابلوخوانی پیشرفته چه می آموزید؟

  1. جایگاه تابلوخوانی

در این دوره ابتدا “جایگاه تابلوخوانی” را در تحلیل‌ها و تصمیمات معاملاتی یک تریدر و یا سرمایه گذار مشخص می‌کنیم چون تا مادامی که فرد علت استفاده از داده‌های تحلیلی تابلوی معاملات را درک نکند هرگز به سودهای خوب و قابل قبول در معاملات خود نخواهد رسید. از طرفی شما با درک علت اینکه اصلاً چرا به علم تابلوخوانی نیاز هست، خواهید آموخت که بر اساس شخصیت و نوع تیپ معاملاتی خود، چگونه وزن‌های مختلفی به علم‌هایی همچون علم بنیادی، علم تکنیکال و علم تابلوخوانی بدهید تا در سایه سار این منطق وزنی و یا الویت دهی؛ در بازه‌های مختلف زمانی و شرایط متفاوت بازار سرمایه، بهترین ری اکشن را برای کسب سود آوری از معاملات خود داشته باشد.

      ۲. آموزش تابلوی معاملات

حالا نوبت به آن می‌رسد که فرد با قسمت‌های مختلف تابلوی معاملات آشنا شود و تمام تلاش ما این خواهد بود تا این معرفی همراه با نکات مفهومی و کاربردی باشد. چرا که اگر شما پارامترهای تابلوی معاملات را به دید ابزاری درک کنید، بازدهی قابل قبولی را بدست خواهید آورد. تصور کنید یک دندان پزشک و یا یک مهندس مکانیک را که کلی ابزار در دسترس خود دارند اما چون آن‌ها این ابزارها را به درستی درک کرده‌اند در لحظه و جای مناسب از آن‌ها استفاده می‌کنند و این عامل موفقیت آن‌ها است. پس ما به شما بخش‌های مختلف تابلوی معاملات را مفهومی و ابزاری آموزش خواهیم داد تا بتوانید در زمان مناسب از هر یک به بهترین نحوه ممکن استفاده کنید.

       ۳. دیدگاه معامله‌گران حرفه‌ای

خب حالا باید دیدگاه‌های نوین و جدید در قبال بازار و اهالی آن را، چاشنی علمی که تا به این مرحله آموخته‌اید، کنیم. بازار سرمایه و به تبع آن معامله گران و سرمایه گذاران هر روز در حال تغییر، تحول و بروز شدن هستند و هرگز قرار نیست ما با یک رویکرد و دیدگاه آن را رصد کنیم. ما باید در تحلیل هایمان انعطاف داشته باشیم و همگام با سمت و سوی بازار سرمایه رفتار کنیم.

به‌عنوان مثال اگر امروز راجب ارزش معاملات مارکت حرف می‌زنیم و عددی را بعنوان مبنای این مهم در تحلیل هایمان معرفی می‌کنیم، قرار نیست این عدد تا به همیشه معقول و کاربردی باشد پس باید بدانیم در چه بازه های زمانی و بر اساس چه پلن هایی باید چه اعدادی را در تحلیل هایمان برای ارزش معاملات مد نظر قرار دهیم. این مهم راجب سرانه های خرید و فروش و … هم صدق می‌کند. ساده تر بگوییم که ما به شما نحوه آپدیت سازی پارامترهای تابلوی معاملات را بر اساس بازه های زمانی و اقتضای شرایط جو حاکم می‌آموزیم.

        ۴. بازیگران بازار

حالا در این مرحله باید برویم سراغ بازیگران بازار. درک بازی بازیگران بازار سرمایه از زمان قدیم تا به الان، یک دغدغه بزرگ و حتی موضوعی مجهول برای معامله گران و سرمایه گذاران بوده است اما شما در این مرحله از آموزش به نقطه عطفی از توانایی تحلیلی و علم تابلوخوانی خواهید رسید که رفتار بازیگران چه از جنس حقیقی و چه از جنس حقوقی را به خوبی تمام رصد و آنالیز خواهید کرد و حتی برای بازیگران شخصیت، رزومه و پلن عملکرد ترسیم خواهید کرد تا از این مهم سمت و سوی دیدگاه معاملاتی خود را چیدمان کنید و با قدرت تمام در بازار سرمایه همراه و همگام با این بازیگران قدم بردارید.

        ۵. سهام یابی

در آخرین مرحله از آموزش تابلوخوانی پیشرفته به شیرین ترین قسمت این دوره خواهیم رسید. یعنی اینکه با تمام علمی که داریم از چه قسمت‌هایی و چگونه سهمی که مستعد رشد است را پیدا کنیم. این مرحله همراه با لبخند شما خواهد بود چون شما به علم تحلیلی برای پیدا کردن و شناسایی سهم هایی که مستعد رشد هستند و پتانسیل‌های لازم برای دادن سودهای خوب به شما را دارند، دست یافته‌اید و دیگر به هیچ فردی نیاز ندارید. شما در این مرحله بصورت کاملاً رایگان و بدون هیچ ابزار خاصی و در کمترین زمان ممکن، از تابلوی معاملات سهم استخراج خواهید کرد.

 

اطلاعات دوره تابلوخوانی پیشرفته

مدرس: ابراهیم کامل نواب

ظرفیت: ۲۰ نفر

برگزاری جلسات: هفته ای

نوع برگزاری: حضوری

پشتیبانی: گروه تلگرام در طول برگزاری دوره و لایو بازار

 

الزامات دوره تابلوخوانی پیشرفته

آشنایی مقدماتی و ابتدایی با الگوهای کندل استیک

آشنایی مقدماتی و ابتدایی با تحلیل تکنیکال کلاسیک

 

ساختار دوره تابلوخوانی پیشرفته

این دوره طی ۴ جلسه که هر جلسه ۴ ساعت است برگزار می‌شود (۱۶ ساعت آموزش).

جلسات آموزشی به شرح ذیل می‌باشند:

  • جلسه اول:

جایگاه تابلوخوانی پیشرفته

استفاده ابزاری از سایت الکسا و سایت های داخلی

برررسی شاخص‌های مهم و کاربردی در تابلوی معاملات

پیش بینی سمت و سوی بازار با استفاده از داده‌های صفحه اصلی سایت Tsetmc

معرفی بخش ها و سربرگ های تابلوی معاملات بصورت نکته‌ای و کاربردی

تعریف نکته‌ای از مچینگ معاملات

تعریف و تحلیل قیمت ها (دیروز، اولین، آخرین، پایانی) به سبک کندل استیک

الگوی ساعت و تحلیل روانشناسی آن

تفسیر تحلیلی تعداد معاملات

تفسیر تحلیلی حجم معاملات و حجم مبنا و میانگین حجم ماه

تفسیر تحلیلی از ارزش معاملات

تفسیر تحلیلی از ارزش بازار و تعداد سهام

 

  • جلسه دوم:

تفسیر تحلیلی از بازه های قیمتی

تفسیر تحلیلی از سهام شناور و سربرگ سهامداران عمده

تشریح انواع وضعیت نماد

تحلیل جامع جدول خریداران و فروشندگان از منظر انواع اردرها و نکات بسیار کاربردی و رنج کشی

نوسان گیری

تحلیل نکته‌ای خرید و فروش اشخاص حقیقی و حقوقی

ورود و خروج پول

استفاده از سربرگ حقیقی و حقوقی

معاملات کد به کد

انواع تابلوی معاملات به همراه معاملات بلوکی

نگاه کاربردی به سربرگ سابقه

استفاده ابزاری از جدول قیمت، حجم در طول روز

الگوی تیک

نگاه کاربردی به بخش اطلاعات تکمیلی

نگاه کاربردی به بخش گروه و صنعت

تشریح سربرگ های مهم یک نماد

 

  • جلسه سوم:

نصب افزونه کاربردی و تشریح آن به‌عنوان دستیار تحلیلی در تابلوی معاملات

تجزیه و تحلیل بازیگران بازار و یک سهم

پول هوشمند

سیگنال گیری از بخش برترین تقاضا

سیگنال گیری از بخش برترین عرضه

سیگنال گیری از بخش بیشترین حجم معاملات

سیگنال گیری از معاملات کد به  کد

سیگنال گیری از بخش سهامداران فعال هر نماد

سیگنال گیری از بخش تغییر سهامداران عمده

 

  • جلسه چهارم:

جمع بندی دوره و رفع اشکال بصورت نکته‌ای

 

تنها یک گام با شروع تحوّل مالی در زندگی‌تان فاصله دارید! جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در مورد آموزش تخصصی تابلوخوانی پیشرفته در مشهد فقط کافی‌ست فرم زیر را تکمیل‌نمایید.
کارشناسان ما در کمتر از ۲۴ ساعت با شما تماس خواهندگرفت.

آکادمی تخصصی پارسیان بورس– مجری تخصصی آموزش بازارهای مالی در مشهد