بهترین سایت های بورس TSETMC، رهاوردنوین، سهام یاب و …

بهترین سایت های بورس TSETMC، رهاوردنوین، سهام یاب و …

بهترین سایت های بورس

از کدام سایت های بورسی بیشتر استفاده کنیم و از کدام سایت های بورس دوری کنیم؟!

یادمه ۴ سال پیش که وارد بورس شده بودم در اوایل کار کمی سردرگم بودم و نمی دونستم چطوری با شرکت های بورسی آشنا بشم؛ اطلاعات مفید رو از کجا بدست بیارم؟ چطوری می تونم سرمایه گذاری در بورس رو یاد بگیرم؟البته اون موقع شبکه های اجتماعی فعال توی بورس کمتر بود ولی افزایش شبکه های اجتماعی و کانال های تلگرامی بورس این روزا، بیشتر نقش معرفی اسم شرکت ها رو بر عهده دارند و خیلی در آموزش حرفی برای گفتن ندارن و یک جورایی بیشترشون نقش مخرب دارن تا سازنده. حالا از تمام این صحبت ها بگذریم گفتم بیام و توی این مقاله به شما بگم بهترین سایت های بورس کدوم ها هستند.

چجوری استفاده کنید تا سریعتر سرمایه گذاری در بورس رو یاد بگیرد. بتونید از این بازار سهام استفاده کنید. بتونید سرمایه خودتون رو در برابر تورم نه تنها حفظ کنید بلکه افزایش هم بدید. پس با پارسیان بورس همراه باشید.

 1. سایت تی اس ای تی ام سی tsetmc.com:

سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران یا Tehran Securities Exchange Technology Management Co که به سایت تابلو معاملات هم معروف است بی شک مهمترین سایت بورسی می باشد. توضیح کامل سایت tsetmc در یک مقاله جدا و به صورت کامل ارائه شده ولی در این جا به تعدادی از ویژگی های مهم آن خواهیم پرداخت.

 • مشاهده تمامی صنایع و شرکت های فعال در بورس تهران
 • آمار معاملات روزانه شرکت ها از بدو ورود به بورس
 • مشاهده سهامداران عمده شرکت و رصد تحرکات آنها
 • رتبه بندی شرکت ها
 • امکان فیلتر نویسی و انخاب سهام بر اساس معیار های تحلیلگران تکنیکالیست

بهترین سایت های بورس tsetmc پارسیان بورس

تصویری از صفحه اول سایت tsetmc در یک روز هیجانی نزولی. شاخص کل و شاخص هم وزن نشان دهنده روزی سرخ در بازار می باشد و اکثر سهام با افت قیمت همراه هستن.

 

           ۲. بهترین سایت های بورس: سایت کدال codal.ir

سایت کدال مهمترین مرجع اطلاع رسانی شرکت هاست. شرکت های بورسی که به آنها ناشر بورسی نیز می گویند، موظف هستن تمامی اطلاعات خود از جمله صورت های مالی، گزارشات ماهانه و هرگونه اطاعاتی که در قیمت سهم و تصمیم گیری سهامداران هست منتشر کنن.

همیشه قبل از خرید سهم به سایت کدال برید و اطلاعیه های شرکت مد نظر خودتون رو بررسی کنید. کمک زیادی به شناخت شرکت ها می کنه.

یک مقاله کامل در مورد سامانه کدال تهیه کردیم و می تونید از اون استفاده کنید.

بهترین سایت های بورس کدال پارسیان بورس

      ۳. بهترین سایت های بورس: سایت ره آورد ۳۶۵

این سایت بیشترین کاربردش نمایش نمودار های تکنیکال سهام هست. در واقع دقیق ترین و بهترین نمودار های تحلیل تکنیکال رو این سایت در اختیار شما قرار میده. بخشی از این سایت رایگانه ولی بخشش نیاز به اشتراک داره و تهیه اشتراکش قطعا ارزش داره. سعی کنید اشتراک سایت rahavard365 رو تهیه کنید. نمودار های تکنیکال، بخش فیلتر های این سایت و از اون مهمتر بخش برنامه اینترنتی بورسان هست که اطلاعات خوبی در مورد اتفاقات روز بورس برای فعالین بازار سرمایه داره.

جدای از این بخش ها، یک بخش گفت و گو داره که افراد تحلیل ها و نظرات خودشون رو قرار میدن و از نظر من بهتره استفاده نکنید چون اکثر افراد واقعا درک درستی از بنیاد سهم ها و تکنیکال ندارن. توصیه من به شما اینه که خودتون آموزش ببینید و دلسوز سرمایه خودتون باشید. اگر نیاز به کلاس آموزش بورس داشتید یه سری به دوره جامع آموزش بورس پارسیان بورس بندازین.

بهترین سایت های بورس ره آورد365 پارسیان بورس

 1. بهترین سایت های بورس: سایت تابلو خوانی

این سایت امکانات خوبی در مورد فیلتر نویسی به ما ارائه میکنه و میتونه جایگزین خوبی برای سایت tsetmc باشه.

در واقع هدف از راه اندازی این سایت اول شناسایی تحرکات بازار به صورت علمی و بعد کمک به شفاف‌تر شدن بورس برای همه مردم هست. توی این سایت عضو بشید و از امکانات فیلترنویسش استفاده کنید. اگر با فیلتر نویسی هم آشنایی ندارید، به زودی مقاله کاملی در مورد تابلو خوانی و فیلتر نویسی آماده می کنیم و میتونید از اون استفاده کنید.

بهترین سایت های بورس تابلوخوانی پارسیان بورس

 1. بهترین سایت های بورس: سایت سهام یاب

این سایت بیشتر شبیه یک شبکه اجتماعی هست که افراد نظرات خودشون رو در مورد سهامشون اونجا منتشر میکنن. با احترام به طراحان این سایت، ولی فضای مسمومی داره و توصیه نمی کنم وارد این سایت بشید. هر کس اون جا تبلیغات سهام خودش رو می کنه یا یک سهم دیگه رو تبلیغ می کنه. هر چند این تبلیغ یا تخریب یک سهم به هیچ عنوان باعث نمی شه سهم مسیر خودش رو نره ولی قطعا میتونه باعث سردرگمی سهامداران تازه کار بشه.

بهترین سایت های بورس سهام یاب پارسیان بورس

 1. بهترین سایت های بورس: سایت فراچارت

یکی از بهترین سایت های بورس سایت farachart است. جا داره تشکر کنم از طراحان این سایت. این سایت هزاران مطلب آموزشی بورس با سطوح مختلف در مورد تمام قسمت های مختلف بازار های مالی داره. از فارکس تا ارز دیجیتال تا آموزش بورس به زبان ساده

البته یک ضعف بزرگ هم این سایت داره. شما در دریایی از اطلاعات غرق خواهید شد اگر ندونید دنبال چی بگردید! من نظرم این هست آموزش باید با استاد پیش بره . وقتی یک دوره آموزش بورس شرکت میکنید، متوجه میشید بورس چی هست، بعد از اون دوره میتونید خودتون به دنبال نقاط ضعفتون برید و یکی از بهترین منابع همین سایت فراچارت هست.

بهترین سایت های بورس فراچارت پارسیان بورس

 1. بهترین سایت های بورس : سایت کدال۳۶۰

سایت کدال ۳۶۰ در واقع نسخه بروز تر و زیباتری از سایت کدال هست ولی در ارائه محتوا فرقی با سامانه کدال نداره. هدف از این سایت دسترسی راحت تر سهامداران به اطاعات شرکت های بورسی هست و قطعا از مهمترین سایت های بورسی این سایته. در یک ویدیو به آموزش این سایت می پردازیم.

از مزایای سایت کدال ۳۶۰ طراحی بهتر فیلتر های گزارشات هست و شما راحت تر میتونید گزارش مد نظر خودتون رو پیدا کنید.

بهترین سایت های بورس کدال 360 پارسیان بورس

 1. سایت فیپیران fipiran (مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران) :

در بخش معرفی سایت آمده است:

” داشتن اطلاعات و داده های مناسب، کافی و به موقع از اهمیت بسیار زیادی در تصمیم گیری های سرمایه گذاران برخوردار است. در عین حال گردآوری داده ها و پردازش بر روی آن ها از سابقه چندانی در بازار سرمایه کشور برخوردار نبوده و امری نوپاست.

واحد پردازش اطلاعات مالی ایران، به عنوان یکی از واحدهای شرکت مدیریت فناوری بورس تهران (سهامی خاص) در راستای کمک به توسعه و گسترش بازار سرمایه کشور و با بهره گیری از دانش و تخصص روز، انبار داده (Data Warehouse) گسترده ای به منظور گردآوری و پردازش داده های اثرگذار بر تصمیم سرمایه گذاران ایجاد نموده است.

کاربرد fipiran

در این کار تلاش شده با کمک دست اندرکاران و ذی نفعان بازارهای مالی ایران، داده های متنوع از دیدگاه های گوناگون گردآوری شده و پس از پردازش به صورت های مختلف در اختیار علاقمندان قرار گیرد. هدف واحد پردازش اطلاعات مالی ایران، ارائه داده ها و اطلاعات پردازش شده بازارهای مالی ایران در سطوح مختلف و برای کاربرد گروه های مختلف کاربران است.

به همین منظور، محصولات و خدمات این واحد در رده های مختلف و با توجه به نیازهای متنوع کاربران و علاقمندان تدوین و عرضه خواهد شد. طیف کاربران محصولات و خدمات ما، از سرمایه گذاران تازه کار تا شرکتهای سرمایه گذاری، سازمان ها و ارگان های بزرگ دولتی را در بر می گیرد. در این تارنما که به عنوان محصول اصلی واحد پردازش اطلاعات مالی ارائه شده است، کاربران عزیز قادر به کسب اطلاعات متنوعی در مورد بازارهای مالی ایران می باشند.”

بهترین سایت های بورس پارسیان بورس

در واقع هدف از سایت فیپیران پردازش اطلاعات کدال برای سهامدارانی هست که با اصول حسابداری یا تحلیل بنیادی شناخت کاملی ندارن. یکی از بخش های مناسب این سایت نمایش بازده صندوق های سرمایه گذاری هست و شما میتونید با کمک این سایت بهترین صندوق سرمایه گذاری رو پیدا کنید. در مورد نحوه انتخاب بهترین صندوق های سرمایه گذاری در آینده مقاله کاملی ارائه خواهیم کرد.

 

توی این مقاله سعی کردیم بهترین سایت های بورس رو به شما معرفی کنیم. برای سایت های مهم تر هم ویدیو آموزشی تهیه کردیم و شما می تونید از اون ویدیو ها هم استفاده کنید.