آموزش کانسلیم ( فصل ۳ کتاب کانسلیم )

آموزش کانسلیم ( فصل ۳ کتاب کانسلیم )

آموزش کانسلیم ( فصل ۳ کتاب کانسلیم ) : در این مقاله آموزشی که به صورت اختصاصی توسط تیم تولید محتوای آکادمی پارسیان بورس تهیه و تنظیم شده است ، به بررسی خلاصه وار فصل پنجم کتاب کانسلیم نوشته ویلیام جی اونیل می پردازیم . کانسلیم (CANSLIM) کوتاه شده یک روش درآمدزا در بازار سهام است که ویلیام اونیل آن را ابداع کرده است. فصل پنجم این کتاب به بررسی پارامتر “محصولات جدید، مدیریت نو” { یا همان حرف N در عبارت کانسلیم } پرداخته است.

 

حتما بخوانید :

آموزش کانسلیم ( فصل 1 و 4 کتاب کانسلیم )

آموزش کانسلیم ( فصل ۳ کتاب کانسلیم )

New Product, New Managment |محصولات جدید، مدیریت نو، پیشرفت های جدید

آموزش کانسلیم ( فصل ۳ کتاب کانسلیم )

 • در زمان مناسب سهم را بخرید

برای افزایش شدید قیمت سهام باید چیز جدیدی به بازار عرضه کرد. این می تواند محصول یا خدماتی مهم باشد که به سرعت در بازار فروش رفته و سبب شتاب گرفتن سود شرکت گردد. همچنین چیز جدید می تواند مدیریت نوین شرکت طی چند سال گذشته باشد. همچنین ممکن است حوادث جدید سبب بروز تغییرات عظیم در صنعت شرکت شوند.

 • نمونه ای چند از محصولات جدید که سبب افزایش شدید قیمت سهام شرکت های بورس آمریکا شدند:
 • سهام مک دونالد طی سال های ۱۹۶۷-۱۹۷۱ با زنجیره رستوران های خود با رشد ۱۱۰۰ درصدی مواجه گردید.
 • شرکت آمژن دو داروی جدید با نام های اپوژن و نئوژن به بازار عرضه کرده و قیمت سهام آن از ۶۰ دلار در ۱۹۹۰ به ۴۶۰ درلار در ژانویه ۱۹۹۲ رسید.
 • شرکت سیسکو سیستمز به عرضه روتر و محصولات جدیدی برای شبکه های رایانه ای پرداخت و قیمت سهام آن طی سه سال ونیم ۲۰۰۰ درصد افزایش یافت.

آموزش کانسلیم ( فصل ۳ کتاب کانسلیم )

 • تناقض بزرگ بازار سهام

آموزش کانسلیم ( فصل ۳ کتاب کانسلیم ) : پدیده جالب دیگری وجود دارد که در مراحل اولیه رشد سهام برنده و پرسود دیده می شود. ما این پدیده را تناقض بزرگ می نامیم. طی تحقیقات به عمل آمده از نحوه عملکرد ۶۰۰ سرمایه گذار، این موضوع به صورت زیر آشکار گردید که:

 • چیزی که اکثر مردم فکر می کنند قیمت آن بسیار بالاست، بالاتر می رود و چیزی که مردم فکر می کنند ارزان و امن است پایین تر می رود.

در تحلیل  انجام شده، روزنامه ای هر روز فهرست سهامی  را که به قیمت های پایین یا بالای جدید دست یافته بود، منتشر می کرد. این کار طی چند دوره پررونق و راکد بازار انجام گرفت. طبق نتایج بدست آمده سهامی که به قیمت های بالای جدید رسیدند بازهم  بالا رفتند و سهامی که به قیمت های پایین جدید رسیدند بازهم افت کردند.

 • نکته:

سهامی که طی بازارهای افزایشی برای اولین بار در بخش قیمت های بالای جدید قرار می گیرند و حجم معاملات آن ها نیز افزایش پیدا می یابد، باید مورد بررسی دقیقتر قرار گیرند.سرمایه گذاران معقول باید خیلی قبل از آنکه سهامی در بخش قیمت های پایینی قرار بگیرد، آن را بفروشند.

آموزش کانسلیم ( فصل ۳ کتاب کانسلیم )

 • زمان مناسب بری خرید سهام

سهم باید پس از تقویت یا تصحیح قیمت، به قیمت بالای جدید دست یابد یا نزدیک به آن باشد. دوره تقویت (ایجاد زمینه افزایش) معمولا بین ۸ هفته تا ۱۵ ماه طول می کشد.

پس از اینکه سهم از دوره تعدیل خارج شد، روند افزایشی خود را شروع کرده و سپس به قیمت بالای جدیدی دست می یابد. این زمان موقع مناسب برای خرید سهام است.

 • نکته:

سهم باید دقیقا پس از شکستن محدوده قیمت خود خریداری شود.

بعد از اینکه قیمت سهم ۵ تا ۱۰ درصد بیشتر از نقطه خرید شد، دیگر سهم را نخرید.

 • چگونه قیمت یک سهم از ۵۰ دلار به ۱۰۰ دلار می رسد

آموزش کانسلیم ( فصل ۳ کتاب کانسلیم ) : اگر قیمت سهمی برای مدتی در بازه ۴۰ تا ۵۰ دلار نوسان می کند و سپس بخواهد دو برابر شود باید در ابتدا از قیمت های ۵۵،۵۴،۵۳،۵۲،۵۱ دلار عبور کرده و سپس به ۱۰۰ دلار برسد.

در نتیجه سهامی را بخرید که از منظر بیشتر سرمایه گذارن عادی، گران بوده و زمانی آنرا بفروشید که، رشد زیادی کرده و برای برخی سهامدارن جذاب شود.

 • نتیجه گیری:

به دنبال سهام شرکت هایی بروید که از محصولات، خدمات، مدیریت و یا شرایط جدید کاری برخوردارند. از آن مهمتر سهامی که از دوره های تقویت و تصحیح قیمت بیرون آمده و به قیمت های بالای جدیدی دست یافته اند بهترین گزینه برای خرید هستند.

آموزش بورس در مشهد – آکادمی تخصصی پارسیان بورس

آموزش بورس در مشهد – آکادمی تخصصی پارسیان بورس

 

پیشنهاد

 • ما در آکادمی پارسیان بورس با تجربه فعالیت چندین ساله در بازار بورس و برگزاری کلاس های آموزشی بورس به شما پیشنهاد میکنیم با شرکت در ورکشاپ های رایگان  آشنایی با بورس ، اولین گام های ورود به بورس را بردارید ، برای اطلاع بیشتر و ثبت نام اینجا کلیک کنید.
 • امیدواریم که حداکثر استفاده ممکن از این مقاله آموزشی را برده باشید ، در صورت تمایل می توانید برای ثبت نام دوره های جامع آنلاین و حضوری از این لینک اقدام کنید.
 • آکادمی تخصصی پارسیان بورس – مرکز برگزاری کلاس بورس در مشهد

اینستاگرام پارسیان بورس