معرفی ارز دیجیتال بیکسبی کوین (Bixbcoin)

معرفی ارز دیجیتال بیکسبی کوین (Bixbcoin)

معرفی ارز دیجیتال بیکسبی کوین (Bixbcoin)

در دنیای ارزهای دیجیتال تعداد زیادی رمزارز وجود دارند که افراد می‌توانند بر روی آن‌ها سرمایه گذاری کنند. البته که مهمترین کار انتخاب درست ارز دیجیتال مورد نظر است که می‌بایست بر اساس پارامترهای مختلفی انجام شود. یکی از رمزارزهای که مدتی است بر سر زبان‌ها افتاده است ارز دیجیتال بیکسبی کوین Bixbcoin است. در این مطلب قصد داریم تا مفصلا به این ارز دیجیتال پرداخته و آن را به شما معرفی کنیم، پس تا انتهای این نوشتار با ما همراه باشید.

معرفی ارز دیجیتال بیکسبی کوین | آموزش ارز دیجیتال در مشهد | آکادمی پارسیان بورس
ارز دیجیتال بیکسبی کوین

تاریخچه ی ارز دیجیتال بیکسبی کوین (Bixbcoin)

معمولا ارزهای دیجیتال البته به غیر از برخی از آنها تاریخچه ی خیلی غنی ندارند و خیلی از آنها پروژه های جدیدالتاسیسی هستند که عموما دارد بر روی آنها تحقیقات لازم صورت می گیرد تا توسعه و گسترش پیدا کرده و بهبود یابند. ارز دیجیتال بیکسبی کوین هم از این قاعده مستثنی نبوده و سابقه ی طولانی از حضور در دنیای کریپتوکارنسی ندارد. ارز دیجیتال بیکسبی کوین به وسیله ی MRMGROUP به وجود آمده است که آن را می توان یک گرون نامتمرکز به شمار بیاوریم. این ارز دیجیتال در سال دوهزار و نوزده وارد دنیای رمز ارزها شده و به همگان معرفی شد. پلتفرم های موجود برای این ارز دیجیتال بسیار قدرتمند و حرفه ای بوده و به طور کلی افرادی با سابقه ی بالا و قدرتمند بر روی این ارز دیجیتال مشغول به انجام فعالیت هستند.

معرفی ارز دیجیتال بیکسبی کوین | آموزش ارز دیجیتال در مشهد | آکادمی پارسیان بورس
رمز ارز Bixbcoin

آشنایی با ارز دیجیتال بیکسبی کوین (Bixbcoin)

یکی از پرتکرارترین و ابتدایی ترین پرسش هایی که تازه کاران دنیای ارز دیجیتال می‌پرسند این است که ارز دیجیتال بیکسبی کوین چیست؟ BIXB چیست؟ اینها چه تفاوتی باهم دارند؟ همانطور که مشخص است بیکسبی کوین نام ارز دیجیتال است و BIXB نمادی است که برای این ارز دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرد. هدف اصلی از این ارز دیجیتال و ارائه‌ی آن به اجرا درآوردن برنامه‌هایی است که به شکل نامتمرکز بوده و در عین حال خودکار نیز هستند. بستری که بیکسبی کوین بر روی آن مشغول به انجام فعالیت است از انواع آزاد است که بر پایه‌ی تکنولوژی بلاک چین طراحی شده است.

این ارز دیجیتال از این فناوری به عنوان یک پلتفرم برای گسترش بازارهای سرمایه‌ی بین المللی است و هدف عمده‌ی آن به وجود آوردن یک فضا است که در بستر آن افراد قادر هستند تا از انواع مختلف پلتفرم هایی که نامتمرکز هستند خیلی راحت و بدون هرگونه دغدغه‌ای بهره مند شوند. این ارز دیجیتال به هیچ عنوان نیازمند واسطه و یا یک شخص سوم برای انجام تراکنش ها نداشته و خدمات را به صورتی کاملاً اتوماتیک ارائه می‌دهد. کلیه‌ی تراکنش های انجام شده در بستر بیکسبی کوین از نوع P2P هستند و به وسیله این ارز دیجیتال شما خیلی راحت هم می‌توانید خریدهای خود را انجام دهید، هم می‌توانید به صورت آنلاین آنچه را نیاز دارید اُردر گذاشته و دریافت کنید، در عین حال هم می‌توانید برای جابجایی پول و یا سرمایه گذاری از این ارز دیجیتال بهره مند شوید.

معرفی ارز دیجیتال بیکسبی کوین | آموزش ارز دیجیتال در مشهد | آکادمی پارسیان بورس
ارز دیجیتال بیکسبی کوین

الگوریتم مورد استفاده برای ارز دیجیتال بیکسبی کوین (Bixbcoin)

هر یک از ارزهای دیجیتال حاضر در دنیای کریپتوکارنسی ها از یک الگوریتم معین و مخصوص برای انجام فعالیت‌های خود استفاده می‌کنند. ارز دیجیتال بیکسبی کوین هم از این قاعده مستثنی نبوده و دارای الگوریتم منحصر بفرد خود است. این الگوریتم برای بیکسبی کوین به نام Scrypt شناخته می‌شود. از جمله مشخصه‌های الگوریتم اسکریپت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. قابلیت انجام محاسبه‌ها به شیوه‌ای ساده‌تر
  2. میزان حجم کارهایی که در این زمینه انجام می‌شود کمتر هستند.
  3. برخورداری از قابلیت به تایید رساندن تراکنش ها در کوتاهترین زمان ممکن
  4. کاهش دادن هزینه‌ها و مخارج موجود برای تراکنش‌ها به میزان کاملاً چشمگیر

به طور کلی بیکسبی کوین را می‌توان یکی از انواع سکه‌های به شمار آورد که از قبل استخراج شده هستند و به آنها پری میاند Pre- Mined گفته می‌شود. اما سکه‌های از پیش استخراج شده چه مشخصه‌ای دارند؟ این دسته از وین‌ها در همان ابتدای کار به وسیله‌ی به وجود آورنده شان استخراج می‌شوند و سپس پروسه‌ی معرفی و عرضه‌ی آنها انجام می‌شود. در این نوع از سکه ها افرادی که مشغول به ماین کردن آنها هستند هر تراکنشی که انجام داده و تاییدیه ی آن را دریافت کنند به ازای آن پاداش دریافت خواهند کرد.

معرفی ارز دیجیتال بیکسبی کوین | آموزش ارز دیجیتال در مشهد | آکادمی پارسیان بورس
پروژه‌ی بیکسبی کوین

پاداش ارائه شده برای هر بلاک بیکسبی کوین

ماینر هایی که در پلتفرم بیکسبی مشغول انجام فعالیت هستند به ازای هر کاری که در این شبکه انجام می‌دهند پاداش دریافت می‌کنند. از جمله‌ی این کارها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. انجام محاسبه‌ها به شیوه‌ای کاملاً درست
  2. اضافه کردن یک بلاک از این ارز دیجیتال که جدید باشد.
  3. و به طور کلی هر نوع همکاری که در بستر این شبکه به انجام برسانند.

خوب است بدانید کلیه‌ی تراکنش های مربوط به ارز دیجیتال بیکسبی کوین که به تایید رسیده باشند در یک بسته که از نوع دیجیتالی است قرار می‌گیرند و به این بسته‌ها بلاک گفته می‌شود. استخراج کننده‌های این ارز دیجیتال در ازای هر یک بلاک از بیکسبی کوینی که استخراج کنند و تراکنش‌های موجود برای آن مثبت باشند چیزی در حدود چهار ده هزارم تا یک صدم واحد بیکسبی کوین به عنوان پاداش خواهند گرفت.

هر یک بلاک از این ارز دیجیتال چیزی در حدود سی ثانیه الی شصت ثانیه به صورت میانگین زمان لازم دارد تا به وجود بیاید پس از نقطه نظر آماری تعداد افراد استخراج کننده‌ی بیشتری قادر هستند تا پاداش بگیرند. استخراج کننده های فعال در این بستر با به انجام رساندن برخی محاسبه های ریاضی مورد نیاز، که به وسیله‌ی کارایی محاسباتی سیستم های کامپیوتری خودشان و در شبکه‌ی مورد نظر به انجام می‌رسد قادر هستند تا از شبکه‌ی مورد نظر و نیز امنیت آن به خوبی دفاع انجام دهند.

معرفی ارز دیجیتال بیکسبی کوین | آموزش ارز دیجیتال در مشهد | آکادمی پارسیان بورس
شبکه‌ی بیکسبی کوین

شبکه‌ی ارز دیجیتال بیکسبی کوین به چه صورت است؟

هر کدام از ارزهای دیجیتالی که پا به عرصه‌ی وجود می‌گذارند دارای یک شبکه هستند که در بستر آن مشغول به انجام فعالیت می‌شوند. ارز دیجیتال بیکسبی کوین هم چیزی جدای این مسئله نیست و برای خود یک شبکه دارد. از جمله‌ی مهمترین مقاصدی که برای شبکه‌ی این ارز دیجیتال مطرح می‌شود به وجود آوردن شبکه‌ای است که کامل و جامع باشد و خدماتی نظیر انجام سرویس‌های مختلف، داشتن فروشگاه در بستر آن، داشتن یک پلتفرم معاملاتی، نبود شخص سوم و واسط و شریک شدن در کارهای تجاری بیکسبی کوین را ارائه دهد.

این هدف‌ها عموماً در ابتدای پایه گذاری شبکه‌ی مورد نظر ست شده و برای آن‌ها برنامه‌های بلند مدت و کوتاه مدتی آماده می‌شوند تا بتوان هر چه زودتر به این هدف‌ها و مقاصد معین رسید. ارز دیجیتال بیکسبی کوین دارای یک بلاک چین از نوع غیر متمرکز بوده و کلیه‌ی پروتکل های مورد استفاده برای آن از انواع همتا به همتا یا P2P است. وظیفه‌ی اصلی شبکه‌ی بیکسبی کوین را می‌توان تامین کردن Input و Output هایی به شمار آورد که کاملاً قابل اعتماد بوده و در مقابل دستکاری به خوبی ایمن باشند تا بتوانند به خوبی بستر مناسبی برای اجرایی کردن قراردادهای هوشمند به وجود بیاورند.

معرفی ارز دیجیتال بیکسبی کوین | آموزش ارز دیجیتال در مشهد | آکادمی پارسیان بورس
ارز دیجیتال

پروژه‌ی بیکسبی کوین

بیکسبی کوین را می‌توان یکی از پروژه هایی دانست که در دنیای کریپتو راه اندازی شده است و دارای یک کوین یا سکه است که به نام ارز دیجیتال بیکسبی کوین شناخته می‌شود. این ارز دیجیتال در ابتدا قرار بود تا در قالب توکن عرضه گردد و پس از این که توانست به سطح مناسبی از توسعه برسد بخش‌های مجزایی برای آن به وجود آورند و در آخر هم برای آن یک والت یا همان کیف پول دیجیتالی به صورت انحصاری معرفی گردد. پروژه‌ی بیکسبی و ارز دیجیتال آن نشان می‌دهد که عمده‌ی محبوبیت این ارز دیجیتال در کشورهای ایران و مالزی بوده و برحسب آمار دریافت شده از سایت Alexa این ارز دیجیتال رنکینگ جالبی در اختیار ندارد.

علاوه بر این در وایت پیپر بیکسبی کوین هم مورد قابل توجه و مهمی به چشم نمی‌خورد که بتواند افراد حرفه‌ای را جذب خود کند. علاوه بر این تعداد صرافی های معتبری که این ارز دیجیتال را در لیست ارزهای دیجیتال خود دارند بسیار محدود است و این یعنی صرافی های زیادی خواهان آن نبوده اند. نکته‌ی دیگر هم در مورد این پروژه اینست که به صورت شبکه‌ای یا Network عمل می‌کند و از این نظر هم چندان چنگی به دل نمی‌زند. موضوع دیگر در مورد این ارز دیجیتال این است که با توجه به ماهیت کمی کلاهبردارانه‌ی این ارز دیجیتال پروژه‌ی آن به صورت رسمی از سوی مراجع قضایی در ایران مسدود شده است و اگر کسی با این وجود باز هم مایل به خرید آن باشد می‌بایست از نرم افزارهایی که IP را تغییر می‌دهند بهره ببرد.

معرفی ارز دیجیتال بیکسبی کوین | آموزش ارز دیجیتال در مشهد | آکادمی پارسیان بورس
ارز دیجیتال

نتیجه گیری

در این مطلب سعی کردیم تا به صورت مفصل در مورد ارز دیجیتال بیکسبی کوین به صحبت پرداخته و اطلاعات جامعی در مورد آن ارائه دهیم که امیدواریم مفید واقع شوند.

اگر قصد دارید که وارد این حوزه بشوید و فعالیت خود را شروع کنید باید در ابتدا با صورت کامل به آموزش‌های گفته شده بپردازید و در واقع مهارت کافی را به دست بیاورید تا بتوانید فعالیت کنید. آموزش ارز دیجیتال در مشهد از طریق مجموعه پارسیان بورس می‌تواند به شما کمک کند تا بتواند به راحتی به درآمد از ارزهای دیجیتال بپردازید.

معرفی ارز دیجیتال بیکسبی کوین | آموزش ارز دیجیتال در مشهد | آکادمی پارسیان بورس
آکادمی پارسیان بورس

پیشنهاد

  • ما در آکادمی پارسیان بورس با تجربه فعالیت چندین ساله در بازار ارزهای دیجیتال و برگزاری کلاس‌های آموزش ارز دیجیتال در مشهد به شما پیشنهاد می‌کنیم با استفاده از مشاوره‌های رایگان آشنایی با ارزهای دیجیتال، اولین گام‌های ورود به بازار ارزهای دیجیتال را بردارید، برای اطلاع بیشتر و ثبت نام اینجا کلیک کنید.
  • امیدواریم که حداکثر استفاده ممکن از این مقاله آموزشی را برده باشید، در صورت تمایل می‌توانید برای ثبت‌نام دوره‌های جامع آنلاین و حضوری از این لینک اقدام کنید.
  • آکادمی تخصصی پارسیان بورس–مرکز برگزاری کلاس ارز دیجیتال در مشهد

اینستاگرام پارسیان بورس