دوره های آموزش ارز دیجیتال

Group 401321

دوره های حضوری آموزش ارز دیجیتال

Group 401321

دوره های غیرحضوری آموزش ارز دیجیتال

آموزش ارز دیجیتال با آکادمی پارسیان بورس

این روزها همه در حال صحبت از ارز دیجیتال هستند. این پول جدید اقتصاد جهان را دگرگون کرده است و به‌نظر می رسد که روند این دگرگونی ادامه‌دار باشد. از این‌رو آموزش دیدن در حوزه ارزهای دیجیتال از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و لازم است تا چم و خم آن را یاد بگیریم. اگر شما هم به‌دنبال بهترین آموزش ارز دیجیتال (حضوری و آنلاین) هستید، آکادمی پارسیان بورس دقیقاً همان جایی است که باید باشید!

learn

در دوره های آموزش ارز دیجیتال پارسیان بورس چه می‌آموزید؟

در کلاس ارز دیجیتال آکادمی پارسیان بورس، در ابتدا با مفاهیم و مبانی BlockChain آشنا می‌شوید و می‌آموزید که بلاکچین و ارزهای دیجیتال چه هستند و چه کاربردی دارند.

در مرحله بعدی با انواع کیف پول ارز دیجیتال آشنا می‌شوید و نحوه استفاده و افتتاح حساب در آن ها را می‌آموزید و علاوه بر این با بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال نیز آشنا می‌شوند. معرفی بهترین صرافی‌های داخلی و خارجی یکی دیگر از مباحث آموزشی در دوره های آموزش ارز دیجیتال  پارسیان بورس است که به صورت کامل با صرافی‌های داخلی و خارجی ارز دیجیتال آشنا می‌شوید و می‌توانید به خرید و فروش ارز های دیجیتال در این بسترها بپردازید.

درنهایت نیز با تحلیل تکنیکال، تحلیل بنیادی، و همه مواردی که برای ترید حرفه‌ای در بازار ارز دیجیتال به آن احتیاج دارید را آموزش خواهید دید.

پارسیان بورس، در سراسر ایران

آکادمی پارسیان بورس در تمام شهرهای ایران به آموزش ارز دیجیتال می‌پردازد. در شهرهای مشهد، اصفهان، شیراز و ساری این آموزش به صورت حضوری و در سایر شهرهای ایران، مخاطبان می‌توانند در دوره آموزش ارز دیجیتال آنلاین شرکت کنند که هیچ تفاوتی با دوره حضوری نداشته و تمامی سرفصل‌ها را در برمی‌گیرد.

امروزه بسیاری از مردم در دنیای ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند. ارز دیجیتال یا همان کریپتوکارنسی به عنوان یک نوع دارایی غیرمتمرکز محسوب می‌شود که از محبوبیت زیادی برخوردار است. موضوعی که بازار ارز دیجیتال را نسبت به سایر بازارهای سرمایه‌گذاری متمایز می‌کند غیرمتمرکز بودن آن می‌باشد. ارزهای دیجیتال در بستر بلاک‌چین فعالیت می‌کنند.

آموزش ارز دیجیتال مناسب چه کسانی است؟

ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاری آن برای تمامی افراد آزاد می‌باشد و شما به راحتی می‌توانید در این بازار فعالیت کنید. اما تا به حال بسیاری از افراد در این بازار دچار ضررات سنگینی شده‌اند و همچنین بسیاری از سرمایه‌گذاران سود زیادی در این بازار کسب کرده‌اند. اما چگونه می‌شود که دارایی مالی خود را از هرگونه ضرر حفظ کنید؟ برای ورود به دنیای ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاری در آن باید دوره‌های سرمایه‌گذاری در این حوزه را آموزش دیده باشید. بسیاری از کاربران گمان می‌کنند شرکت در دوره‌های ارز دیجیتال و پرداخت هزینه کار درستی نیست اما همین افراد متاسفانه به دلیل نداشتن آگاهی کافی از این فضا و نحوه معامله ضررات سنگینی را متحمل می‌شوند.

منابع متعددی برای آموزش ارز دیجیتال وجود دارد که شما به راحتی می‌توانید آن‌ها را مطالعه کنید. به دلیل محبوبیت ارز دیجیتال همواره مطالب زیادی در مورد این حوزه در اینترنت وجود دارد اما بسیاری از این اطلاعات دارای یک منبع موثق نیستند و ممکن است اطلاعات اشتباه را به کاربران انتقال دهند. برای آموزش ارز دیجیتال بهتر است به موسسه‌های معتبر مراجعه کنید و در دوره‌های رایگان و جامع شرکت کنید.

آکادمی پارسیان بورس با سابقه‌ای درخشان، موفقیت شما در حوزه ارز دیجیتال را تضمین می‌کند. همانطور که گفته شد برای ورود به دنیای ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاری در آن هیچگونه محدودیتی وجود ندارد اما این به معنی موفقیت تضمینی شما نمی‌باشد. این بازار برای کسانی سودآوری دارد که دارای یکسری ویژگی‌ها هستند. به همین دلیل ارز دیجیتال و آموزش ارز دیجیتال مناسب کسانی است که شرایط درست را برای خود فراهم کنند. شرایط درست دارای یکسری عوامل می‌باشد که عبارتند از:

وقت کافی

اگر قصد ورود به دنیای ارز دیجیتال را دارید و می‌خواهید به صورت اصولی در دوره‌های آموزش ارز دیجیتال شرکت کنید در ابتدا باید وقت کافی برای تمرکز در این حوزه را داشته باشید. سرمایه‌گذاری در حوزه ارز دیجیتال نیازمند زمان است و شما باید برای آموزش خود و فعالیت در این بازار وقت کافی را داشته باشید. اگر به سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال فقط به عنوان یک نوع درآمد بدون تلاش نگاه می‌کنید باید گفت این دیدگاه کاملاً اشتباه می‌باشد.

برای آموزش ارز دیجیتال شما نیازمند شرکت در دوره‌های جامع، خواندن مقالات معتبر و در نهایت تمرین خرید و فروش در بازار ارز دیجیتال هستید و تمامی این فعالیت‌ها نیازمند زمان کافی می‌باشد. اگر قصد دارید به صورت یک سرمایه‌گذار موفق عمل کنید باید ساعاتی را در روز صرف فعالیت در حوزه ارز دیجیتال و آموزش ارز دیجیتال بکنید.

صبر کافی

بسیاری از افراد گمان می‌کنند که با شرکت در یک دوره آموزش ارز دیحیتال تمامی مبانی را یاد می‌گیرند و می‌توانند در عرض یک شب سود بسیاری کسب کنند، اما ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاری در آن نیازمند صبر کافی است. شما نمی‌توانید در یک مدت کوتاه دانسته‌های خود را از صفر به صد برسانید و فوراً در بازار سودآوری داشته باشید.

یادگیری و آموزش ارز دیجیتال به صورت پله پله صورت می‌گیرد و بعد از اتمام یک دوره برای به روزرسانی اطلاعات خود و یادگیری مفاهیم جدید شما می‌توانید در یک دوره پیشرفته‌تر آموزش ارز دیجیتال شرکت کنید و در نهایت با تمرین و داشتن صبر کافی تبدیل به یک سرمایه‌گذار موفق شوید.

ریسک پذیری

اگر قصد دارید در دوره‌های آموزش ارز دیجیتال شرکت کنید، باید بدانید در قدم اول شما باید ریسک پذیر باشید و شجاعت کافی برای فعالیت در این بازار را داشته باشید. بازار ارز دیجیتال همیشه به نفع شما نخواهد بود و زمان‌هایی ممکن است دارایی شما کم شود و ضرر کنید اما این ضرر دائمی نخواهد بود و با داشتن روحیه ریسک پذیر و شجاعت کافی می‌توانید ضررات را جبران کنید و به سود زیادی دست پیدا کنید.

کنترل احساسات

کسانی که به دنبال آموزش ارز دیجیتال هستند باید بدانند این حوزه دارای هیجان و استرس زیادی است و اگر نتوانید احساسات خود را مدیریت کنید دچار ضرر خواهید شد. بعد از اتمام دوره‌های آموزش ارز دیجیتال و فعالیت در بازار شما به عنوان یک سرمایه‌گذار باید تا حدودی ترس خود را کنار بگذارید و با استفاده از استراتژی‌های درست تصمیم بگیرید.

بسیاری از افراد به دلیل ترس و عدم کنترل احساسات ممکن است هنگامی که دچار ضرر می‌شوند از ترس ضرر بیشتر دارایی خود را به فروش برسانند و احساسات آن‌ها باعث شود که نتوانند سودآویی خوبی در این حوزه داشته باشند. قبل از شرکت در دوره‌های آموزش ارز دیجیتال به این موارد توجه کنید تا در نهایت بتوانید به یک سرمایه‌گذار موفق تبدیل شوید.

چرا آموزش ارز دیجیتال مهم است؟

در حال حاضر به دلیل محبوبیت زیاد ارز دیجیتال اطلاعات زیادی در این حوزه وجود دارد اما طبق بررسی افراد متخصص تعداد کمی از این اطلاعات دارای یک منبع موثق هستند و می‌توانند به سرمایه‌گذاران کمک کنند. بسیاری از افراد ممکن است در حجم زیادی از اطلاعات دچار سردرگمی شوند و نتوانند درست را از غلط تشخیص دهند به همین دلیل آموزش ارز دیجیتال به صورت اصولی بسیار واجب می‌باشد. بسیاری از افراد بدون گذراندن دوره‌های آموزش ارز دیجیتال وارد سرمایه‌گذاری در این حوزه می‌شوند و در نهایت دچار ضررات سنگینی می‌شوند.

ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاری در آن نیازمند تحلیل دقیق و پیش‌بینی درست می‌باشد. طبیعتاً برای ورود به هر حوزه و فعالیت در آن باید اطلاعات درستی در دست داشته باشید و این اطلاعات تنها از طریق یک آموزش اصولی در دسترس شما خواهد بود. برای سودآوری در حوزه ارز دیجیتال شما باید بتوانید به درستی نمودار هر رمزارز را تحلیل کنید و قیمت آینده آن را پیش‌بینی کنید تا در نهایت بتوانید اقدام به خرید یک رمزارز کنید. بدون تحلیل و آموزش قبلی شما در این حوزه سودآوری نخواهید داشت.

قطعاً به عقیده هر سرمایه‌گذار باتجربه‌ای، ورود به هر بازاری از جمله ارز دیجیتال، بدون آموزش دیدن کاری اشتباه است؛ عموم افرادی که به این روش به فعالیت در بازار کریپتوکارنسی می‌پردازند، نه‌تنها سود قابل قبولی کسب نمی‌کنند، بلکه احتمال این‌که ضررهای جبران‌ناپذیری متحمل شوند نیز وجود دارد. در همین راستا، آکادمی پارسیان بورس، آموزش ارز دیجیتال را به بهترین شکل ممکن پیاده‌سازی نموده تا افراد با شرکت در این دوره، در یک مسیر هموار، صفر تا صد اطلاعات لازم برای ترید ارز دیجیتال را کسب کنند.

اگر در ابتدا حاضر نیستید برای شرکت در دوره‌های آموزش ارز دیجیتال هزینه‌ای پرداخت کنید شما به راحتی می‌توانید در دوره‌های رایگان موسسه‌های معتبر شرکت کنید و مقالات آموزشی مربوطه را مطالعه کنید. آکادمی پارسیان بورس با سابقه‌ای درخشان در حوزه ارز دیجیتال دوره‌های رایگان آموزش ارز دیجیتال را در اختیار کاربران مشتاق به سرمایه‌گذاری قرار می‌دهد و شما با شرکت در دوره‌های رایگان این آکادمی می‌توانید با مفاهیم ارز دیجیتال و نحوه سرمایه‌گذاری در این حوزه آشنایی پیدا کنید.

من آموزش رایگان ارز دیجیتال می‌خواهم، آیا چنین دوره‌ای دارید؟

همانطور که در قسمت‌های قبلی گفته شد بسیاری از افراد اطلاعات زیادی درباره این حوزه ندارند و افراد زیادی گمان می‌کنند که ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاری در آن بی‌فایده می‌باشد و چیزی جز ضرر در انتظار سرمایه‌گذاران نخواهد بود. به دلیل این گمانه‌زنی‌ها افرادی که علاقه‌مند به ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاری در این حوزه هستند در ابتدا حاضر نیستند برای شرکت در دوره‌های آموزشی هزینه‌ای پرداخت کنند و از طرفی مقالات آموزشی متعددی وجود دارد که ممکن است منبع موثقی نداشته باشد.

راه حل تمامی این چالش‌ها شرکت در دوره‌های رایگان آکادمی پارسیان بورس می‌باشد. شما با شرکت در دوره‌های آموزش رایگان ارز دیجیتال می‌توانید با اطمینان خاطر مبانی اصولی و درست را آموزش ببینید و فعالیت خود را در حوزه ارز دیجیتال آغاز کنید.

در آکادمی پارسیان بورس یک دوره آموزش ارز دیجیتال به صورت رایگان وجود دارد که شما می‌توانید در این دوره شرکت کنید و مبانی اصولی و مهم حوزه ارز دیجیتال را آموزش ببینید. هنگامی که از درستی تصمیم خود مطمن شدید برای گسترش اطلاعات خود می‌توانید در دوره‌های دیگر آکادمی شرکت کنید که با پرداخت هزینه کمی به راحتی موفقیت خود را در این راه تضمین کنید، چنانچه گفتیم این دوره‌ها به صورت آنلاین و حضوری در شهرهای مختلف، مثل آموزش ارز دیجیتال در مشهد یا آموزش ارز دیجیتال در اصفهان برگزار می‌گردد.

 اگر قصد داشتید به عنوان یک سرمایه‌گذار حرفه‌ای  فعالیت خود را ادامه دهید باید در دوره‌های اصلی آکادمی پارسیان بورس شرکت کنید. در این دوره‌ها شما می‌توانید سرمایه‌گذاری را در بستری امن تجربه کنید و یک پشتیبانی مادام العمر دریافت کنید.

مراحل یادگیری ارز دیجیتال

حوزه ارز دیجیتال دارای اطلاعات زیادی است که سرمایه‌گذاران باید مرحله به مرحله این اطلاعات را یاد بگیرند. به دلیل حجم اطلاعات زیاد یادگیری همه آن‌ها به صورت همزمان ممکن است برای شما دشوار باشد و در نتیجه باعث سردرگمی شود به همین دلیل باید این اطلاعات را براساس میزان اهمیت طبقه‌بندی کنید و به یادگیری آن‌ها بپردازید.

آشنایی اولیه با ارزهای دیجیتال و اصطلاحات آن‌ها

در مرحله اول شما باید یک آشنایی اولیه با ارزهای دیجیتال و اصطلاحات آن‌ها داشته باشید. ارز دیجیتال و اصطلاحات آن تا حد زیادی به زبان انگلیسی می‌باشد و یادگیری آن‌‌ها واجب می‌باشد. در ابتدا باید بدانید ارزدیجیتال چیست و چگونه کار می‌کند، منظور از غیرمتمرکز بودن ارز دیجیتال چیست. در حال حاضر تعداد زیادی ارز دیجیتال وجود دارد که شما باید معروف‌ترین ارزهای دیجیتال را کاملاً بشناسید و بدانید بر بستر کدام بلاک‌چین فعالیت می‌کند و نحوه سرمایه‌گذاری در آن چگونه می‌باشد.

نحوه کار با صرافی‌های داخلی و خارجی

صرافی بستری است که سرمایه‌گذاران می‌توانند با پول ملی به خرید ارز دیجیتال بپردازند و بعد از مدتی آن‌ها را به فروش برسانند. صرافی‌ها به دو صورت عمل می‌کنند، گاهی اوقات به عنوان معامله‌گر عمل می‌کنند و زمانی دیگر می‌توانند به عنوان واسطه بین خریدار و فروشنده نقش ایفا کنند. صرافی‌ها می‌توانند به عنوان معامله‌گر ارزهای دیجیتال شما را خریداری کنند و شما می‌توانید انواع ارزهای دیجیتال را از این صرافی‌ها تهیه کنید. هنگامی که صرافی به عنوان واسطه نقش ایفا می‌کند به عنوان شخص ثالث درصدی کارمزد از سرمایه‌گذاران دریافت می‌کند.

در حال حاضر صرافی‌های داخلی و خارجی وجود دارند که شما می‌توانید از طریق این صرافی‌ها به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازید. صرافی‌ ارزهای دیجیتال معمولاً به صورت آنلاین فعالیت می‌کنند و شما از طریق موبایل یا کامپیوتر می‌توانید در این صرافی‌ها حساب کاربری ایجاد کنید. برای شروع فعالیت در حوزه ارز دیجیتال شما باید صرافی‌های معروف داخل و خارج ایران را بشناسید و بدانید چگونه با پلتفرم‌های مختلف مربوط به صرافی‌ها کار کنید.

یادگیری نحوه کار با کیف پول‌ها

کیف‌پول‌ها برای نگهداری دارایی دیجیتال هستند و شما با استفاده از کیف‌پول دیجیتال می‌توانید رمزارزهای خود را ذخیره کنید. کیف‌پول‌های متعددی وجود دارد که می‌توانید دارایی خود را در آن‌ها ذخیره کنید. هر کیف‌پول از ارزهای دیجیتال متعددی پشتیبانی می‌کند و باید دقت کنید کیف‌پول انتخابی شما بلاک‌چین ارز دیجیتال خریداری شده را پشتیبانی کند. کیف‌پول‌ به دو صورت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در اختیار کاربران می‌باشد.

کیف‌پول‌های سخت‌افزاری از امنیت بالایی برخوردارند به صورت یک وسیله جداگانه هستند اما کیف‌پول‌های نرم‌افزاری در موبایل و سیستم شما نصب می‌شوند و از دارایی دیجیتال شما محافظت می‌کنند. هر کیف‌پول دیجیتال پلتفرم مخصوص خود را دارد که شما باید کار با آن را یاد بگیرید تا بتوانید دارایی خود را مدیریت کنید. در آموزش ارز دیجیتال شما باید نحوه کار با کیف‌پول‌ها را آموزش ببینید و بتوانید به درستی دارایی خود را ذخیره و مدیریت کنید.

آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

برای پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال و آینده هر نوع رمزارزی شما باید به تحلیل تکینکال بپردازید. از طریق تحلیل تکینکال ارز دیجیتال شما می‌توانید به نتیجه برسید که آیا این رمزارز برای شما سودآوری دارد یا خیر. در دوره‌های آموزش ارز دیجیتال باید نحوه تحلیل تکنیکال را یاد بگیرید تا در نهایت یک سرمایه‌گذاری موفق را تجربه کنید.

آموزش تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال

برای یادگیری ارز دیجیتال شما باید با تحلیل فاندامنتال آشنایی داشته باشید. تحلیل فاندامنتال متغییرهای اقتصادی را ارزیابی می‌کند و بر اساس بررسی عوامل متغییر سعی می‌کند وضعیت فعلی و آینده یک ارز را پیش‌بینی کند. در تحلیل فاندامنتال وضعیت فعلی ارز از جنبه‌های مختلف بررسی می‌شود تا بتوان یک رمزارز و وضعیت آن را در آینده پیش‌بینی کرد. در دوره‌های آموزش ارز دیجیتال شما باید با تحلیل فاندامنتال آشنایی پیدا کنید تا در نهایت بتوانید رمزارز درستی را خریداری کنید.

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال یک نوع دارایی غیرمتمرکز رمزنگاری شده می‌باشد که مبتنی بر فناوری بلاک‌چین است. یکی از اصلی‌ترین ویژگی رمزارزها که باعث محبوبیت زیادی شده است غیرمتمرکز بودن آن‌ها می‌باشد. غیرمتمرکز بودن یک دارایی دیجیتال به معنای این می‌باشد که این دارایی توسط هیچ موسسه و نهادی پشتیبانی نمی‌شود و دولت‌ها در حفظ این نوع دارایی هیچ دخالتی ندارند. بسیاری از افراد با محبوب‌ترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین آشنایی دارند.

امروزه به دلیل محبوبیت زیاد ارزهای دیجیتال بیش از 5000 رمزارز وجود دارد. ارزهای دیجیتال بر پایه سیستمی هستند که بر اساس این سیستم امکان پرداخت امن به صورت آنلاین برای کاربران فراهم می‌باشد و به دلیل رمزنگاری شدن ارزهای دیجیتال امنیت این نوع دارایی بسیار زیاد است. هزینه معاملاتی در ارزهای دیجیتال بسیار کم می‌باشد زیرا تمامی معاملات توسط قدرت محاسباتی بالا تایید می‌شوند.

بلاک‌چین چیست؟

همانطور که گفته شد ارزهای دیجیتال مبتنی بر فناوری بلاک‌چین هستند. اما فناوری بلاک‌چین چیست و چگونه کار می‌کند؟ بلاک‌چین از دو کلمه block و chain تشکیل شده است که معنی زنجیره اطلاعاتی می‌باشد که هر بلوک دارای یکسری اطلاعات دیجیتالی می‌باشد. بلاک‌چین یک دفتر غیرمتمرکز و اشتراکی می‌باشد که از زنجیره‌ای متشکل از بلاک ساخته شده است و هر بلاک یکسری سوابق معاملاتی را ذخیره می‌کند.

هر بلاک مربوط به یکسری اطلاعات دقیق از معاملات شما می‌باشد. فناوری بلاک‌چین امروزه به دلیل امنیت بسیار بالا از محبوبیت زیادی برخوردار است و تقریباً در سراسر دنیا رواج پیدا کرده است. ارزهای دیجیتال وابسته به فناوری بلاک‌چین هستند و بدون فناوری بلاک‌چین فعالیت این رمزارزها ممکن نمی‌باشد اما فناوری بلاک‌چین تنها به ارز دیجیتال محدود نمی‌شود و کاربردهای زیادی دارد که امروزه مورد استفاده کاربران قرار می‌گیرد.

انواع ارز دیجیتال

ویژگی‌های متعدد رمزارزها باعث شده است که امروزه بسیاری از افراد علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در این حوزه باشند. اولین رمز ارز معرفی شده در بازار بیت کوین می‌باشد که سال 2013 رشد چشمگیری در زمینه قیمت داشته است و به همین دلیل به عنوان پادشاه رمزارزها از آن یاد می‌شود. بعد از ظهور بیت کوین رمزارزهای مختلفی به بازار معرفی شد که هرکدام از ‌آن‌ها دارای یکسری ویژگی‌های خاص هستند.

ارزهای دیجیتال در دسته بندی مختلفی قرار می‌گیرند دسته‌ای از آن‌ها به عنوان پول دیجیتال هستند که دارایی شما را حفظ می‌کند و قابلیت خرید و فروش را دارند. این پول‌های دیجیتال ماهیت فیزیکی ندارند و به همین دلیل راحت جا به جا می‌شوند. از رمزارزهایی که در دسته پول دیجیتال قرار می‌گیرند می‌توان به بیت کوین، لایت کوین و دوج کوین اشاره کرد. پول‌های دیجیتال به دلیل فناوری مبتنی بر بلاک‌چین از امنیت بالایی برخوردارند و هویت افراد در این نوع تراکنش‌ها ناشناس می‌باشد. پول‌های دیجیتال به دو دسته اصلی Stable Coin و Privacy Coin تقسیم می‌شوند که هرکدام از این رمزارزها ماهیت خاص خود را دارند.

ارزهای دیجیتال ثابت یا همان Stable Coin دارای یک پشتوانه مالی هستند و در برابر نوسانات قیمتی بازار در امان هستند. معروف‌ترین ارزدیجیتال ثابت تتر (USDT) شناخته می‌شود. ارزهای دیجیتال Privacy به دلیل ناشناس بودن تراکنش‌های معاملاتی از محبوبیت زیادی برخوردارند. این رمزارزهای امن مشمول مالیات نمی‌شوند. Zcash و XMR از این نوع ارزهای دیجیتال هستند. در کنار این ارزهای دیجیتال ما دسته‌ای دیگر داریم که مبتنی بر یک پلتفرم خاص است و به عبارتی توکن بومی یک شبکه محسوب می‌شوند. برای مثال اتریوم که یک پلتفرم مبتنی بر بلاک‌چین می‌باشد و دارای توکن بومی به نام اتریوم است.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین اولین پروژه موفق ارز دیجیتال محسوب می‌شود که در سال 2009 معرفی شد. بیت کوین که به آن BTC نیز گفته می‌شود توسط ساتوشی ناکاماتو معرفی بازار شد. بیت کوین یک دارایی غیرمتمرکز محسوب می‌شود و هیچ فردی مالک یا کنترل کننده آن نمی‌باشد. بیت کوین و فناوری آن در اختیار همه مردم جهان قرار دارد و کاربران می‌توانند در توسعه این فناوری نقش داشته باشند. بیت کوین اولین ارز دیجیتال بازار معرفی می‌شود و به دلیل ارزش زیادی که دارد پادشاه ارزهای دیجیتال معرفی می‌شود.

ارزش کل بازار بیت کوین تقریبا 972 میلیارد دلار برآورد شده است که نشان می‌دهد تعداد زیادی از این رمزارز در بازار در گردش می‌باشد. معاملات بیت کوین بر اساس فناوری همتا به همتا صورت می‌گیرد این فناوری به این معنی می‌باشد که معامله‌گران بدون وجود هیچگونه واسطه‌ای خرید و فروش خود را انجام می‌دهند. سال 2013 را می‌توان سال طلایی بیت کوین در نظر گرفت زیرا در این سال ارزش بیت کوین به طرز چشمیگری افزایش پیدا کرد. بیت کوین با روش ماینینگ و استخراج در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

آلت کوین چیست؟

بعد از موفقیت ارز دیجیتال بیت کوین یکسری رمزارزهای دیگر به بازار معرفی شدند و در واقع به ارزهای دیجیتال دیگر آلت کوین می‌گویند که مخفف Alternative coin می‌باشد. آلت کوین‌ها برگرفته از بیت کوین هستند و در زمینه قیمت نیز از بیت کوین پیروی می‌کنند. آلت کوین‌ها در برخی از جنبه‌ها با بیت کوین متفاوت هستند. تعدادی از آلت کوین‌ها برای تولید بلاک و اعتبارسنجی مورد استفاده قرار می‌‌گیرند. درحال حاضر ارزش کل ارزهای دیجیتال 1/5 تریلیون دلار می‌باشد که 60 درصد آن مربوط به ارزدیجیتال بیت کوین است. تا به الان آلت کوین‌های زیادی به بازار معرفی شده است و معروف‌ترین آن‌ها اتریوم می‌باشد.

مزایای ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال به دلیل مزایای زیادی که دارند مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار گرفته‌اند. اولین و مهم‌ترین ویژگی این دارایی‌ها غیرمتمرکز بودن آن‌ها می‌باشد و سرمایه‌گذاران بدون دخالت هیچگونه نهادی می‌توانند به کنترل دارایی خود بپردازند. ارزهای دیجیتال به دلیل اینکه مبتنی بر فناوری بلاک‌چین هستند از امنیت بالایی برخوردارند و سرمایه‌گذاران در بستری امن می‌توانند به فعالیت بپردازند. از دیگر مزایای این رمزارزها می‌توان به معاملات آسان، سوددهی بالا، بازار 24 ساعته و رشد تساعدی اشاره کرد. در نتیجه اگر قصد سرمایه‌گذاری دارید ارز دیجیتال می‌تواند راه خوبی برای شروع فعالیت سرمایه‌گذاری شما باشد.

کلام نهایی

ارز دیجیتال امروزه به دلیل ویژگی‌های متعدد تبدیل به یک دارایی منحصر به فرد شده است و بسیاری از افراد علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در این حوزه هستند. ارزدیجیتال به عنوان یک دارایی غیرمتمرکز شناخته می‌شود که سیستم بانکداری یا موسسه خاصی از آن پشتیبانی نمی‌کند. باید بدانید که برای ورود به دنیای ارز دیجیتال و فعالیت در این حوزه شما نیازمند یک آموزش اصولی هستید تا در نهایت بتوانید سود خوبی از سرمایه‌گذاری خود کسب کنید.

آموزش ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاران امری ضروری محسوب می‌شود. در ابتدا شما با شرکت در دوره‌های رایگان آموزش ارز دیجیتال آکادمی پارسیان بورس می‌توانید مفاهیم این دوره‌ها را آموزش ببینید و سپس با شرکت در دوره‌های جامع اطلاعات خود را در این حوزه گسترش دهید و آینده سرمایه‌گذاری خود را تضمین کنید. در این مقاله از آکادمی پارسیان بورس ما به معرفی دوره‌های اموزش ارز دیجیتال و معرفی این سرمایه‌گذاری سودمند پرداختیم.

faq

سوالات متداول دوره آموزش ارز دیجیتال