آشنایی با ارز دیجیتال شیبا (Shiba Inu)

آشنایی با ارز دیجیتال شیبا (Shiba Inu)

آشنایی با ارز دیجیتال شیبا (Shiba Inu)

دنیای ارزهای دیجیتال یا به زبان حرفه‌ای کریپتوکارنسی دنیای عجیب و غریب و پر از شگفتی است. یکی از شگفتی‌های این چند وقت اخیر در این حوزه را می‌توان ارز دیجیتال شیبا (Shiba Inu) به شمار آورد. این رمزارز توانست به یکباره و در تنها یک هفته رشدی به اندازه‌ی هزار و چهارصد درصد داشته باشد و سرمایه گذاران خود را غرق در شادی و البته سود کند. همچنین این جهش فوق العاده سبب شده است تا چشم بسیاری از فعالان این حوزه به این ارز باشد و آن را برای فرصت ورود رصد کنند تا این بار از رشد آن بی‌بهره نمانند. اگر شما هم دوست دارید تا بیشتر با ارز دیجیتال شیبا (Shiba Inu) آشنا شوید در این نوشتار با ما همراه باشید.

ارز دیجیتال شیبا (Shiba Inu) | آموزش ارز دیجیتال در مشهد | آکادمی پارسیان بورس
شیبا (Shiba Inu)

آیا ارز دیجیتال شیبا (Shiba Inu) را می‌شناسید؟

در نخستین روز ماه آگوست سال ۲۰۲۰ میلادی بود که ارز دیجیتال شیبا که به نام شیبا اینو (SHIBA INU) شناخته می‌شد به وسیله‌ی تیم طراحی و توسعه‌ی این ارز دیجیتال به دنیای رمز ارزها وارد شد. خالق پروژه‌ی شیبا فردی به نام روشی است که در ابتدا ارز دیجیتال خود را در پلتفرم یونی سواپ که از جمله‌ی بزرگترین و معتبرترین صرافی های غیرمتمرکز در سطح بین المللی است عرضه کرد. پس از فهرست شدن نام ارز دیجیتال شیبا در این صرافی و نیز انجام پروسه‌ی قیمت گذاری آن فرآیند ترید کردن و معامله بر روی این ارز دیجیتال شروع شد. رمز ارز شیبا در پلتفرم اتریوم قرار دارد و کلیه‌ی تراکنش های مربوط به آن در همین بستر صورت می‌پذیرد.

توکن های این ارز دیجیتال از نوع غیرمتمرکز هستند و شیبا را می‌توان اولین ارز دیجیتالی به شمار آورد که افراد قادر هستند هر تعداد از آن را که بخواهند حتی در سطح میلیارد هم در اختیار داشته باشند. رمز ارز شیبا در ابتدا از سری ارزهای دیجیتال شوخی بود که هب نام های میم کوین و یا جوک کوین هم آنها را می شناسند. عموماً این دست از ارزهای دیجیتال از جوک های اینترنتی سرچشمه می‌گیرند که در راس آنها می‌توان دوج کوین را قرار داد. رمز ارزی که با یک شوخی وارد بازار کریپتو شده و در حال حاضر توانسته است مارکت کپ بزرگی را به خود اختصاص دهد. برای خرید ارز دیجیتال شیبا می‌توانید یک کیف پول مناسب داشته باشید و سپس اتریوم خریداری کنید. سپس در صرافی هایی که از شیبا پشتیبانی می‌کنند با اتریوم خود شیبا خریداری کنید.

ارز دیجیتال شیبا (Shiba Inu) | آموزش ارز دیجیتال در مشهد | آکادمی پارسیان بورس
ارز دیجیتال شیبا (Shiba Inu)

آیا شیبا را می‌توان پروژه‌ای تقلیدی از دوج به شمار آورد؟

معمولاً این سوال بسیاری از کاربران است که آیا ارز دیجیتال شیبا را می‌توان یک تقلید از دوج به شمار آورد یا خیر؟ به طور کلی بسیاری از کاربران شیبا را رمز ارزی به شمار می‌آورند که از دوج گرفته شده است. حتی لوگوی این ارز دیجیتال هم بر این امر صحه می‌گذارد و آنها تا حدی شبیه به هم هستند. شیبا در جایگاه شانزدهم ارزهای دیجیتال قرار دارد و حتی این پیش بینی می‌شود که هرقدر که دوج بتواند گارد صعودی به خود گرفته و پیشرفت کند شیبا هم می‌تواند متاثر از آن باشد.

قطعاً می‌دانید که دوج با وجود این که یک پروژه‌ی جوک کوین محسوب می‌شده اما در حال حاضر دارای بلاک چین اختصاصی خود بوده و سرمایه گذاران منحصر بفرد خود را در اختیار دارد. اما در مقابل شیبا هیچ یک از این ویژگی‌ها را ندارد، نه یک بلاک چین مستقل و نه این که یک کوین یا همان سکه به شمار بیاید. حتی شیبا یک وایت پیپر مشخص هم نداشته و علاوه بر آن سازنده‌ی آن هم مشخص نیست. پس اگر بخواهیم در مورد شباهت های ارز دیجیتال شیبا با دوج کوین صحبت کنیم تنها چیزی که پیدا می‌کنیم این است که شیبا هم مانند دوج یک توکن است که با استاندارد ERC-20 و در بستر اتریوم به وجود آمده است.

ارز دیجیتال شیبا (Shiba Inu) | آموزش ارز دیجیتال در مشهد | آکادمی پارسیان بورس
ارز دیجیتال شیبا (Shiba Inu)

آیا سرمایه گذاری روی رمزارز شیبا امری عقلانی است؟

با توجه به این که شیبا یک ارز دیجیتال فاقد وایت پیپر است خیلی از افراد در سرمایه گذاری بر روی آن شک دارند. ولی از طرفی هم رشد هزار و چهارصد درصدی در یک هفته چیزی نیست که هر کسی بتواند از آن چشم پوشی کند. البته که خوب است بدانید یکی از دلیل‌های این رشد و جهش ناگهانی نوسان‌هایی بود که بر روی دوج کوین به وجود آمدند. البته که خود نوسان های به وجود آمده بر روی دوج کوین هم بر اثر صحبت‌های ایلان ماسک صاحب شرکت تسلا در توییتر یا همان توییت‌های وی بود که سبب به وجود آمدن جهش های قیمتی در آن شد. البته که با توجه به این که ارز دیجیتال شیبا (Shiba Inu) بر روی پلتفرم اتریوم به بهره برداری رسیده است نوسانات قیمتی آن هم می‌تواند برای شیبا تاثیرگذار باشد.

پس به طور کلی این رشد فوق العاده را نمی‌توان مدیون بنیاد و یا ارزش بالای خود توکن شیبا به شمار آورد. پس خیلی قاطع نمی‌توان گفت که شیبا در آینده چه وضعیتی خواهد داشت و آیا باز هم این عملکرد فوق العاده و جهش خود را تکرار می‌کند یا خیر؟ ولی باز هم تا حدودی می‌توان اینگونه گفت که اگر دوج همچنان گارد صعودی ادامه داری داشته باشد می‌توان تا حدودی به آینده‌ی این توکن هم امیدوار بود. در آینده در صورتی که گزارش های جذاب و هیجان انگیزی از آن رمزارز منتشر شود و شفافیت‌های آن بالاتر برود بهتر می‌توان در مورد آن تصمیم گرفت.

ارز دیجیتال شیبا (Shiba Inu) | آموزش ارز دیجیتال در مشهد | آکادمی پارسیان بورس
شباهت شیبا به دوج کوین

مشخصه های کیف پول های مورد استفاده برای ارز دیجیتال شیبا کدام هستند؟

حتماً در جریان این امر هستید که برای این که بتوانید در دنیای ارزهای دیجیتال فعالیت داشته باشید و خرید و فروش روی رمز ارزها انجام دهید می‌بایست حتماً یک کیف پول دیجیتال در اختیار داشته باشید. کیف پول‌های دیجیتال در دو دسته‌ی نرم افزاری و سخت افزاری ارائه می‌شوند. کیف پول‌های سخت افزاری بسیار ایمن بوده و ضریب امنیت بالایی ارائه می‌دهند. این کیف پول‌ها که به شکل فیزیکی در اختیار افراد قرار می‌گیرند می‌بایست حتماً خریداری شوند و بابت آنها پول پرداخت شود. در صورتی که کیف پول‌هایی که از نوع نرم افزاری هستند به صورت رایگان در دسترس افراد قرار دارند.

اما نکته‌ی منفی در مورد ارز دیجیتال شیبا (Shiba Inu) این است که کیف پول هایی که سخت افزاری هستند از این رمز ارز پشتیبانی نمی‌کنند. در نتیجه وقتی فردی بخواهد سرمایه‌ی سنگینی را بر روی این ارز دیجیتال بگذارد نمی‌تواند از کیف پول های سخت افزاری نظیر لجر (Ledger) استفاده کند و امنیت بالایی را برای سرمایه گذاری خود تامین کند. البته که با توجه به اینکه این ارز در این دنیا جدید الورود است احتمال این که بعدها این کیف پول ها از این ارز دیجیتال پشتیبانی کنند وجود دارد.

ارز دیجیتال شیبا (Shiba Inu) | آموزش ارز دیجیتال در مشهد | آکادمی پارسیان بورس
بهترین کیف پول شیبا (Shiba Inu)

معرفی کیف پول های مناسب برای ارز دیجیتال شیبا (Shiba Inu)

حال که در مورد مشخصه های یک کیف پول مناسب در دنیای رمز ارزها صحبت کردیم و انواع آن را شناختیم نوبت به این می‌رسد که چند والت مناسب برای نگهداری این ارز دیجیتال معرفی کنیم. همانطور که گفتیم در حال حاضر برای این ارز دیجیتال کیف پول سخت افزاری وجود ندارد. اما کیف پول های نرم افزاری معتبری برای این رمزارز هستند در صورتی که تمایل به سرمایه گذاری بر روی این ارز دیجیتال دارید می‌توانید از آنها بهره مند شوید. یکی از این کیف پول های دیجیتالی را می‌توان کیف پول و یا همان والت دیجیتالی کوین بیس (CoinBase Wallet) به شمار آورد.

این کیف پول دیجیتال به صورت کاملاً مستقیم به صرافی آن به همین نام وصل است. لذا این مزیت را برای کاربران خود به ارمغان می‌آورد که بتوانند تریدهای خود را خیلی راحت و بدون هیچ گونه پیچیدگی و در عین حال هم بدون این که هرگونه کارمزد مازادی وجود داشته باشد که می‌بایست پرداخت شود به انجام برسانند. کوین بیس برای نمونه از ارز دیجیتال اتریوم در بستر خود پشتیبانی می‌کند و خیلی راحت می‌توانید با آن خرید و فروش کنید.

علاوه بر کوین بیس یکی دیگر از کیف پول های دیجیتال یا همان والت های بسیار معتبر و مناسب برای خرید و یا هولد کردن توکن های شیبا تراست والت است. کیف پول تراست والت را می‌توان در شمار بهترین و در عین حال معتبرترین و ایمن ترین کیف پول های دیجیتال به شمار آورد که افراد حرفه‌ای در دنیای ارزهای دیجیتال و کریپتوکارنسی از آن استقبال زیادی به عمل آورده اند. لذا می‌توان آن را به عنوان یکی از مناسب ترین انتخاب‌ها برای نگهداری ارز دیجیتال شیبا (Shiba Inu) به شمار آورد.

ارز دیجیتال شیبا (Shiba Inu) | آموزش ارز دیجیتال در مشهد | آکادمی پارسیان بورس
ارزهای دیجیتال

نتیجه گیری

یکی از ارزهای دیجیتالی که در چند وقت گذشته سر و صدای زیادی به پا کرد ارز دیجیتال شیبا (Shiba Inu) است. این توکن که بر روی پلتفرم اتریوم موجود است توانست طی یک هفته رشدی برابر با هزار و چهارصد درصد را تجربه کرده و چشم های زیادی را به خود خیره کند. برای نگهداری این ارز دیجیتال می توانید از والت هایی نظر کوین بیس و تراست والت استفاده کنید.

اگر قصد دارید که وارد این حوزه بشوید و فعالیت خود را شروع کنید باید در ابتدا با صورت کامل به آموزش‌های گفته شده بپردازید و در واقع مهارت کافی را به دست بیاورید تا بتوانید فعالیت کنید. آموزش ارز دیجیتال در مشهد از طریق مجموعه پارسیان بورس می‌تواند به شما کمک کند تا بتواند به راحتی به درآمد از ارزهای دیجیتال بپردازید.

ارز دیجیتال شیبا (Shiba) | آموزش ارز دیجیتال در مشهد | آکادمی پارسیان بورس
آکادمی پارسیان بورس

پیشنهاد

  • ما در آکادمی پارسیان بورس با تجربه فعالیت چندین ساله در بازار ارزهای دیجیتال و برگزاری کلاس‌های آموزش ارز دیجیتال در مشهد به شما پیشنهاد می‌کنیم با استفاده از مشاوره‌های رایگان آشنایی با ارزهای دیجیتال، اولین گام‌های ورود به بازار ارزهای دیجیتال را بردارید، برای اطلاع بیشتر و ثبت نام اینجا کلیک کنید.
  • امیدواریم که حداکثر استفاده ممکن از این مقاله آموزشی را برده باشید، در صورت تمایل می‌توانید برای ثبت‌نام دوره‌های جامع آنلاین و حضوری از این لینک اقدام کنید.
  • آکادمی تخصصی پارسیان بورس–مرکز برگزاری کلاس ارز دیجیتال در مشهد

اینستاگرام پارسیان بورس